Ľudová hudba Jána Stupku

Vám ponúka strhujúci program hudby a spevu, ktorým dokážeme spríjemniť rôzne spoločenské podujatia, firemné akcie aj súkromné oslavy, plesy, svadby (čepčenie) a iné. Rovnako pôsobivo vieme odprezentovať náš program formou koncertu v rámci hudobných festivalov alebo kultúrnych podujatí, či vysielaním v médiách.

Interpretujeme a spracovávame folklórny hudobný materiál z celého Slovenska (napr. Oravy, Liptova, Spiša, Šariša a Zemplína, Podpoľania a Horehronia, Hontu a Gemera, Trenčína, Myjavy, Záhoria či Trnavska) ale tiež z priľahlých oblastí susedných krajín ako moravské, maďarské, goralské či rusínske melódie. Inklinujeme k tradičným formám hudobných predlôh, ktoré čerpáme zo starších nahrávok autentických ľudových muzikantov. V našom repertoári však máme aj autorsky prepracovanejšie a štylizovanejšie skladby.

Samozrejmosťou je okrem folklóru aj tanečná zábava (valčíky, polky, čardáše, tangá, cigánske melódie), pričom náš program vieme spestriť aj známymi melódiami iných hudobných žánrov (klasika, historická slovenská hudba, opereta, popové hity).

Koncertovali sme na hudobných festivaloch na Slovensku aj v zahraničí ako napríklad "Bažant na Mlynoch", "Setkání muzikantú v Bílých Karpatech" vo Valašských Kloboukoch, "Medzinárodný festival cimbálu" Třebíč-Sádek či "Staré nôty mladých strún" v Habovke. K významným úspechom patrí aj účinkovanie s FS TECHNIK na medzinárodných festivaloch v Walt Disney World v Orlande na Floride v USA, v ChangAn town v Číne a turné v Mexiku.